دسته ها

بهترین غذای سگ خیابانی چیست؟ | قیمت و خرید غذای سگ خیابانی

غذای سگ خیابانی
به این مقاله امتیاز دهید
0/5

خیلی از مردم با تهیه غذای سگ خیابانی با مهربانی از سگ‌های بی‌خانمان و ولگرد مراقبت می‌کنند، در زمستان به آن‌ها لباس گرم سگ می‌دهند و بی سروصدا از آن‌ها مراقبت می‌کنند. غذادادن به سگ‌های ولگرد به‌خودی‌خود مشکل را حل نمی‌کند، زیرا حیوانات در خیابان‌ها باقی می‌مانند. در عوض، شیوه‌های تغذیه مسئولانه می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای اهلی‌کردن ولگردها به‌قدری مورد استفاده قرار گیرد تا برای قراردادن در پناهگاه‌ها اسیر شوند. جایی که می‌توان آن‌ها را عقیم‌سازی و واکسینه کرد.

سگ‌های خیابانی اغلب جثه‌های بزرگی دارند و هر کدام به نوعی غذای خاص علاقه‌مند هستند. این‌که بدانید با توجه به قیمت غذای سگ خیابانی چه غذایی برای او مناسب است می‌تواند به شما کمک کند تا سلامت آن‌ها را حفظ کنید. غذای سگ خیابانی درواقع مهم‌ترین چیز در سلامت بدن آن‌ها است. ممکن است افرادی باشند که از پسماند غذاهای خود به این سگ‌ها می‌دهند و تصور می‌کنند که کمک زیادی به آن‌ها کرده‌اند، اما در نظر داشته باشید که بعضی مواد غذایی می‌تواند برای آن‌ها به شدت خطرناک باشد و جان آن‌ها را به خطر بیندازد. پس با خواندن این مطلب در مورد خرید غذای سگ خیابانی آگاهی‌های لازم را به دست آورید.

برای خرید و مشاهده قیمت انواع غذای سگ خیابانی به فروشگاه آنلاین دیجی پت مراجعه کنید

غذای سگ خیابانی چیست؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که حامی حیوانات است و گاهی به بیابان‌ها ومناطق دور افتاده رفته و برای سگ‌های خیابانی غذا تهیه می‌کنید. باید بدانید که چه نوع غذاهایی برای این سگ‌ها مناسب هستند.یکی از ویژگی‌های سگ‌های خیابانی همانطور که گفته شد به غیر از جثۀ بزرگ، به سر بزرگ و بدن پر از موی آن‌ها اشاره کرد، آن‌ها دارای پوست کلفت و دندان‌هایی بسیار قوی هستند.

هوش این سگ‌ها بسیار بالا است و در دفاع از خود استراتژی‌های منحصر به فردی را اعمال می‌کنند.

غذای سگ خیابانی چیست

اگر می‌خواهید غذای سگ خیابانی را به طرز خانگی تهیه کنید(برای این کار میتوانید مقاله طرز تهیه غذای خانگی سگ را مطالعه نمایید)، بهتر است از تخم مرغ آب پز، گوشت و یا مرغ آب پز، هویج و سیب زمینی آب پز استفاده کنید. می‌توانید این ترکیبات را با هم مخلوط کرده و آن را به عنوان یک مادۀ غذایی مفید و مغذی به سگ‌های خیابانی بدهید.

این غذاها آن‌ها را نیرومند و همچنین قوی جثه می‌کند و از هر گونه بیماری‌های گوارشی آن‌ها را حفظ می‌کنند چرا که این غذاها، غذاهایی سالم برای آن ها و در واقع بهترین غذاها برای این سگ‌ها هستند.

بهترین غذای سگ خیابانی

تغذیۀ سگ های خیابانی بستگی به عوامل مختلفی دارد. یکی از عوامل سن و جثۀ سگ است که ارتباط مستقیمی با میزان تغذیه و نوع غذایی که می‌خورد، دارد. انتخاب یک غذای مناسب برای سگ های خیابانی می‌تواند به بقای بهتر و بیشتر این حیوانات کمک زیادی کند. غذاهای بسته بندی شده که میزان انرژی، کربوهیدرات، چربی، پروتئین و مواد معدنی در آن‌ها نوشته شده است غذاهای مناسبی برای این سگ‌ها هستند.

بهترین غذای توله‌سگ خیابانی

گوشت بهترین غذای سگ خیابانی است به شرطی که کاملاً پخته شود و در تکه‌های کوچک به آن ها داده شود. گوشت می‌تواند تمام نیازهای غذایی یک سگ را برطرف نماید. اما به دلیل اقتصادی نبودن، می‌توان آن را با ماکارونی، سبزیجات و هویج پخته ترکیب کرد و با هم به آن‌ها داد.
یکی دیگر از غذاهای مناسب برای این سگ‌ها جگر است که سرشار از فسفر و ویتامین‌های A و B  بوده است. همچنین مرغ و پای مرغ نیز می‌تواند تا حدودی مواد مغذی را به سگ برساند.
ماهی نیز یکی دیگر از غذاهایی است که می‌توان در تغذیۀ سگ‌ها از آن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  بهترین غذای سگ اشپیتز چیست؟ | قیمت و خرید غذای سگ اشپیتز

نکات مهم در مورد غذای سگ‌ها

با رعایت این نکات در مورد غذای سگ خیابانی می‌توانید از آن‌ها به خوبی مراقبت نمایید:

  1. توله سگ‌ها باید تا هفتۀ هشتم در کنار مادر خود باشند و تنها از طریق شیر مادر تغذیه کنند.
  2. بعد از هفته چهارم می‌توان به همراه شیر مادر به آن‌ها خوراک نرم نیز داد.
  3. پس از رسیدن سگ ها به سن بلوغ می‌توان به آن‌ها یک وعدۀ غذایی بدهید.
  4. اگر وعده‌های غذایی آن‌ها را کاهش می‌دهید توجه داشته باشید که میزان غذا را در همان یک وعده افزایش دهید.
  5. سگ های خیابانی بیمار باید غذایی با حجم کم داده شود.
  6. آب باید در دسترس سگ باشد چرا که آن‌ها با فعالیت زیاد و ادرار در شبانه روز میزان زیادی آب از دست می‌دهند.

غذای توله سگ خیابانی

اگر یک توله سگ خیابانی را به سرپرستی گرفته‌اید بایدها و نبایدهای غذایی این توله سگ را باید حتماً رعایت کنید. اولاً لازم به ذکر است که بهترین غذای توله سگ، همانطور که در بالا خواندید شیر مادر است که باید تا هفته هشتم ادامه داشته باشد.
در چهار ماهگی آن‌ها امادۀ خوردن حبوبات و مرغ به صورت پوره‌ای هستند.

انواع غذای توله‌سگ خیابانی
بسیاری از افراد نمی‌دانند که می‌توان به سگ‌های خیابانی سبزیجات نیز داد، جعفری و اسفناج در وعده‌های غذایی سگ ها بسیار مهم هستند در سلامت و نژاد سگ بسیار تاثیرگذار است. سنین بین شش ماهگی تا یک سالگی نیز می‌توانید از گوشت پخته شده و هویج پخته شده به عنوان یک وعده غذایی سالم و کامل برای آن‌ها استفاده کنید. در مقاله‌ای جداگانه به تفاوت غذای سگ بالغ و توله سگ پرداخته‌ایم.

غذای سگ خانگی به چه میزان باید باشد؟

فقط یک بار در روز به سگ‌ها غذا بدهید. اگر چند بار در روز به سگ‌های خیابانی غذا بدهید غریزه طبیعی آن‌ها در جستجوی غذا مختل می‌شود و کاملا به شما وابسته می‌شود که این برایتان مشکل ساز می‌شود.

آیا شیر برای سگ‌های خیابانی مفید است؟

بهترین غذای توله سگ خیابانی شیر است. شما می‌توانید به آن‌ها شیری بدهید که با آب رقیق شده است. دلیل رقیق‌شدن شیر با آب این است که سگ‌ها عدم تحمل لاکتوز دارند که با مخلوط کمی آب با آن، برای سگ‌های خیابانی بی‌خطر می‌شود.

غذاهای مضر برای سگ‌های خیابانی

ممکن است شما غذاهای زیادی را دوست داشته باشید که برای شما مفید ولی برای سگ‌های خیابانی مضر است. غذای سگ خیابانی باید عاری از هرگونه مواد مضر برایش باشد. از غذاهای ممنوعه سگ‌ها می‌توان به شکلات، آجیل، قهوه، جگر سفید و آووکادو اشاره کرد. جگر سفید در سگ‌ها موجب بیماری‌های پوستی و گوارشی می‌شود. همچنین چربی برای سگ‌ها اصلا توصیه نمی‌شود و شما نباید در دادن غذاهایی که چربی زیادی دارند به این سگ‌ها افراط کنید.

بیشتر بخوانید:  12 غذای ممنوعه و مضر که سگ ها هرگز نباید بخورند!

فروش و خرید غذای سگ خیابانی در پت شاپ دیجی پت

نباید به سگ‌های ولگرد هر میان وعده‌ای که خودمان می‌خوریم را بدهیم یا فقط باقی مانده غذا را برای آن‌ها بریزیم. بسیاری از غذاهای ما برای سگ‌ها ناسالم هستند و تغذیه آن‌ها با باقی مانده‌های نامرتب مانند استخوان‌ها می‌تواند بعداً باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در محله شود. شما می‌توانید خرید غذای سگ خیابانی را به صورت آنلاین انجام دهید و با کسب تمام اطلاعات لازم را مطالعه کنید تا بهترین غذای سگ خیابانی را انتخاب کنید.

فروش غذای ارزان برای سگ خیابانی در پت شاپ دیجی پت

قیمت غذای سگ خیابانی

اگر برایتان مهم نیست که کمی پول خرج کنید، می‌توانید غذای سگ مخصوص سگ‌های خیابانی را خریداری کنید که با بودجه شما مطابقت دارد. مارک‌های غذایی معقول زیادی وجود دارند که می‌توانند جزء گزینه‌های غذای سگ‌های خیابانی باشند. لازم نیست نگران مواد مغذی و ویتامین باشید، زیرا آن‌ها از مقدار مناسبی برخوردارند که برای سگ مفید است.‌

غذای خشک سگ خیابانی انتخاب خوبی به عنوان غذای سگ خیابانی است چون ماندگاری آن طولانی است. از آن‌جایی که به سرعت فاسد نمی‌شود، کیبل را می‌توان به‌صورت عمده خریداری کرد. انجام این کار نه تنها به معنای مراجعه کمتر به فروشگاه حیوانات خانگی است، بلکه با خرید غذای سگ خیابانی ارزان، قیمت غذای سگ خیابانی برای شما مناسب‌تر می‌شود. کاملا قابل قبول است که سگ خود را با رژیم غذایی کیبل خالص تغذیه کنید. یا می‌توانید رژیم غذایی آن‌ها را با مقداری گوشت پخته یا خام، ماهی، سبزیجات مخلوط کنید. این گزینه، غذایی ارزان برای سگ خیابانی است.

سخن پایانی

سگ‌های خیابانی، سگ‌های قوی و نیرومندی هستند که بسیاری، آن‌ها را به عنوان سگ گله تربیت و از آنها استفاده می‌کنند. زمانی که شما از سگ‌های خیابانی محافظت می‌کنید باید در مورد تغذیۀ آن‌ها نیز حساس باشید چرا که این نوع سگ‌ها، علاقه بسیار زیادی به فعالیت و کار دارند و به طور مداوم در حال جنب و جوش و دویدن هستند. بنابراین مهم است که درباره غذای سگ خیابانی اطلاعاتی داشته باشید.

سگ‌های خیابانی موجودات بی آزاری هستند که در بیابان‌ها و روستاهای اطراف شهر، پرسه می‌زنند، گاهی این سگ‌ها به قدری بی پناه هستند که از گرسنگی جان می‌دهند. افرادی هستند که با عنوان حامیان حیوانات برای آن ها غذا فراهم کرده و به محل زندگی آن‌ها می‌برند. این افراد باید نوع غذا دادن و تغذیه این سگ‌های خیابانی را در نظر بگیرند و با توجه به اصول گفته شده به آن‌ها غذا بدهند. چرا که غذای سگ خیابانی نوع خاص و میزان مخصوصی دارد که با عدم رعایت آن‌ها ممکن است بیشتر به سلامت آن ها صدمه بزنید. پس با رعایت نکات گفته شده می توانید به این موجودات کمک کنید.

برای نگهداری از پتت نیاز به مشاوره رایگان داری؟

فرم زیر رو پر کن تا باهات تماس بگیریم

"*" فیلدهای الزامی را نشان می دهد

پشتیبانی دیجی‌پت
پشتیبانی دیجی‌پت

مقالات مرتبط

یک پاسخ

  1. سلام غذا دادن و رسیدگی به حیوانات یعنی که انسان خود را کامل میکند. یعنی لذتی که به روح و روان شما وارد میشود بحدی است که او باید طلبکار از شما باشد. اما رعایت باید کرد یعنی واکسن در اولویت اول و بعد غذا بطوریکه بدون اتکا به شما باشد. یعنی همان یک وعده ولی با دانستن اینکه این حیوان گوشتخوار هست. بعد جهت تکامل بدن او از سبزیجات سیب زمینی کام بروکلی لوبیا سبز کدو و حبوبات و مهمتر حتما یک تکه غذای آبزی حتما باشد. لبنیات هم اول بز بعد گاو فقط بدون لاکتوز. حتی یک ماه پذیرایی از یک سگ با فرمول مساویست با تمام عمر او. و انرژی داده شده به یک آینده او را بسیار مقاوم و تغییر پذیر میکند.باز هم میگویم غذای سگ مرغ گوشت ماهی در اولویت باشد چون دارای ویتامینی است که کمبود آنرا دارند. اگر سگ مادر بود شیر برنج بهمراه گوشت و تکه پنیر. هیچوقت آب فراموش نشود و حتی او را بسیار ترغیب به خوردن آب تمییز کنید. آب و ماهیان و جانوران آبزی باعث نشاط و استخوان بندی سگ میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *